Jak poczuć się pewną siebie?

Bądźmy realistami, czasami trudno jest czuć się pewną siebie. Niezależnie od tego, czy uważasz, że nie jesteś wystarczająco dobra, nie jesteś wystarczająco przygotowana, czy porównujesz się z innymi, możesz zostać przytłoczona nawet najprostszymi sytuacjami w życiu! Będąc dziewczyną, która zawsze jest w drodze, uczestniczącą w prestiżowych eventach i poznającą nowych ludzi, czasami znajduję się w sytuacji, w której jestem przytłoczony brakiem pewności siebie.

Możemy tak być przytłoczoną wszystko, co nas otacza; pracę, ludzi, finanse, dosłownie wszystko może sprawić, że zakręci nam się w głowie. Kiedy wciągamy się w martwienie się o tyle rzeczy, życie może stać się naprawdę przytłaczające! Pamiętam pierwsze denerwujące wydarzenie, na które kiedykolwiek pojechałam, ponieważ było to pierwsze wydarzenie, na które zostałam zaproszona i spotkałam się ze wszystkimi dziewczynami, które śledziłam na Instagramie po raz pierwszy! Byłam tak przepracowana, że martwiłam się, że nie znajdę parkingu, spóźniłam się i porównywałam strój, zanim zobaczyłam inne dziewczyny.

Maciek powiedział mi tuż przed wyjściem tej nocy: „Pamiętaj, żeby oddychać!” Brzmi to prosto, bo tak jest! Musiałam ciągle przypominać sobie, żeby po prostu oddychać. Danie sobie kilku sekund na uspokojenie pomogło mi w poczuciu spokoju i skoncentrowaniu energii, więc nie czułam się tak obłędnie. Następnym razem, gdy czujesz się przytłoczona, po prostu pamiętaj, aby oddychać i zwolnić trochę!

Wszyscy mamy mocne strony i dlatego też wszyscy mamy słabe strony. Jednak zamiast skupiać się na tym, w czym być może nie jesteś najlepsza, przypomnij sobie, w czym dobrze się czujesz, w czym jesteś wykwalifikowany i kim jesteś. Łatwo jest mi dogonić się w myśleniu o tym, kim jestem, a kim nie jestem, a czasami wolałabym, abym podążała w życiu inną drogą. Ale w rzeczach, w których jesteśmy dobrzy, powinniśmy być pewni siebie! Poświęcenie minuty na przypomnienie sobie, że jesteś mądra, pomocna, uprzejma, pomoże mi w byciu taką i pewną siebie.

 

Pamiętaj też o dezodorancie, aby zapewnić ochronę przed wilgocią przez cały dzień. Będę z wami szczera. Od lat zmagam się z poceniem się, kiedy jestem zdenerwowany lub przytłoczony, zwłaszcza jeśli jest ciepło! Stwierdzam, że sama wiedza o tym, że posiadam dodatkowy dezodorant w torebce, pomaga mi czuć się przygotowanym. Podobnie jak błyszczyk do ust, dodawanie dezodorantu to kolejny sposób na przygotowanie się na wypadek, gdyby był potrzebny! Kiedy czujesz się świeżo i wiesz, że kontrolujesz swój zapach, będziesz czuł się pewnie.

 

Może Ci się spodobać także...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *