Jak kupować buty sportowe damskie przez Internet?

Internetowe zakupy butów sportowych zupełnie różnią się od tradycyjnej formy. Klientka musi zmienić sposób myślenia, poszukiwania, wyboru i oceny obuwia. Wbrew pozorom, jeśli chcesz kupić buty  sportowe damskie przez Internet w sklepie https://zoio.pl/obuwie/buty-sportowe nie jest to wcale rzeczą trudną, należy tylko przestrzegać pewnych zasad.

Podstawą wyboru odpowiedniego obuwia jest dokładny pomiar długości stopy. Kupujący nie może ufać tylko oznaczeniu rozmiaru nadanemu przez producenta, ponieważ jest on różny dla każdej firmy. Wymiar, który nas interesuje, powinien wskazywać wewnętrzną długość wkładki. Zewnętrzna długość, mierzona od dołu, na podeszwie, różni się od rzeczywistych wymiarów.

buty sportowe damskiePamiętajmy też o szerokości stopy. Zmienia się od pory dnia, zależy od pozycji stóp i zmęczenia. Wieczorem kobiece stopy są bardziej napuchnięte. Dobrym pomysłem jest również skontaktowanie się ze sprzedawcą na temat tego wymiaru, prosząc o zmierzenie wkładki w najszerszym punkcie szerokości. Aby samodzielnie zmierzyć stopę, umieść ją boso lub ubraną w skarpetkę, na kartce papieru i prześledź jej kształt. Następnie należy zmierzyć odległość od dużego palca do pięty. Aby wskazać właściwy rozmiar, dodaj 0,5 do 1 cm do uzyskanego wyniku.

Czy potrafisz rozpoznać, czy biżuteria jest złota, czy tylko pozłacana? Jeśli odpowiedź brzmi „tak”, będziesz również w stanie rozpoznać podróbki obuwia sportowego. Numer próbki jest wybity na biżuterii. Buty mają z kolei numer seryjny. To on jest główną wizytówką obuwia sportowego dla pań. Znajdujemy ją na opakowaniu i na przywieszce przyszytej do wewnętrznej strony języka. Wszystko, co musimy zrobić, to wrzucić ten numer do wyszukiwarki internetowej. Jeśli w wynikach wyszukiwania pojawi się model, który zamierzasz kupić, możemy być pewni, że mamy do czynienia z oryginałem. W większości przypadków wystarczy podać nazwę modelu i markę.

Co mają jeszcze oryginały, a czego nie mają podróbki? Cóż, cechy charakterystyczne, takie jak logo, są najczęściej podrabiane przez fałszerzy. Znana firma Adidas jest chyba najpopularniejszą marką obuwniczą w Polsce. Głównym tego powodem jest fakt, że pierwszymi obuwiem sportowym, które trafiło na polski rynek, były buty tej marki. Wśród wielu modeli tych butów wiele okazało się podrobionych. Mało kto zauważył, że kupuje buty Abidasa czy Abibas. Niewielka różnica, która nie jest zauważalna na pierwszy rzut oka, ale mimo to niezaprzeczalny dowód na fałszerstwo. Także obuwie sportowe damskie innych firm jest podrabiane.

 

Może Ci się spodobać także...

1 komentarz

  1. Nie wyobrażam sobie inaczej kupować butów niż przez internet. Stacjonarnie ciężko o mój rozmiar, a do tego cena. Wiadomo sklepy stacjonarne mają więcej kosztów więc naturalne że produkty są droższe 🙂 Pozdrawiam 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *